İŞİTME CİHAZI MERKEZİ

info@odyovest.com.tr     Fındıkzade         : 0 (212) 589 44 16
Gaziosmanpaşa: 0 (212) 616 49 61
Esenler              : 0 (212) 562 12 31
Bahçelievler      : 0 (212) 452 52 62

İşitme Kaybı Çeşitleri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1-İletim tipi işitme kaybı
2-Sinirsel (Sensörinöral) işitme kaybı
3-Karışık (Mikst) işitme kaybı
4-Merkezi (Santral) işitme kaybı
İletim tipi işitme kaybı:Dış ve orta kulak problemleri nedeniyle ortaya çıkan işitme kaybı türüdür. Sesin iç kulağa iletiminde bozukluk söz konusudur.(Kulak zarı delinmesi, kireçlenme, orta kulak iltihabı vs.)

Sinirsel (Sensörinöral) işitme kaybı:İç kulakta olan işitme sinirlerinde meydana gelen işitme kaybıdır. Nedeni ise; Viral enfeksiyonlar, akustik travma, Meniere sendromu, kafa travması, antibiyotikler ve aşırı gürültü gibi nedenler sayılabilir.

Karışık (Mikst) işitme kaybı: Hem iç kulakta hem de dış ve orta kulakta oluşan bir işitme kaybıdır. Diğer bir deyimle, aynı kulakta iletim tip ve sinirsel tip işitme kaybının beraber oluştuğu bir işitme kaybıdır.

Merkezi işitme kaybı: İşitme merkezinin zedelenmesi durumunda meydana gelen bir işitme kaybıdır. Koklear çekirdekler ve işitsel korteks arasında farklı nedenlerden oluşan sorunlardan meydana gelen bu tür işitme kaybının da tedavisi pek mümkün değildir. Bu kayba sahip kişiler, işitme cihazı kullanarak sorunların bir kısmını düşürebilirler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
WhatsApp chat